RELACJE

Relacja z wyborów w gimnazjum w Złotej.
Relacja z wyborów w gimnazjum w Złotej.

Hej, cześć, siema :)

  • Autor: Klaudia Kudełka
  • Dodano: 27.10.2015 14:02
  • Zespół: Gimnazjum w Złotej
  • Miejscowość: Złota

Hej, cześć, siema :)

Opis

 
 
Relacja z wyborów w gimnazjum w Złotej.
 
Już po wyborach więc nadszedł czas podsumowania naszej pracy.
Do programu Młodzi Głosują przystąpiliśmy właściwie przez przypadek – propozycję taką złożyła nam pani od WOS-u a My przez ciekawość no i może trochę przez grzeczność nie odmówiliśmy.
Nasza grupa projektowa liczyła 5 osób i po zapoznaniu się z  założeniami programu przystąpiliśmy do pracy.
I.                   Wszyscy wraz z opiekunem  uczestniczyliśmy w rekrutacji do programu. Wpisaliśmy swoje dane jak i dane szkoły na platformę ,,Młodzi Głosują”. Opiekunowi zgłosiliśmy aktywację swoich kont poprzez  e-maile.
Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i zamieściliśmy na platformie.
II.                Zapoznaliśmy się z materiałami, które  otrzymaliśmy z programu a nauczyciel WOS-u poinformował uczniów na lekcjach  o programie i zorganizował prelekcję na temat zadań parlamentu.
III.             Dokonaliśmy podziału zadań. Marcelina i Weronika zajęły się listami wyborczymi uczniów jak i pracowników szkoły – wydrukowały je wraz z protokołem wyborczym. Natalia i Klaudia przygotowały karty do głosowania a Adrian wszystko podbił pieczątką.  Wszyscy  przeliczyliśmy liczbę kart do głosowania  i złożyliśmy całą dokumentację u opiekunki grupy.
IV.             Zajęliśmy się przygotowaniem lokalu wyborczego na małej Sali Gimnastycznej. Adrian poprosił o pomoc kolegów a My – dziewczyny nimi ,,dyrygowałyśmy’’. Lokal według nas wyglądał fantastycznie. Nie zapomnieliśmy oczywiście o zaplombowaniu urny. Rozwiesiliśmy w szkole plakaty. 
V.                Przed wyborami odbył się na holu szkolny apel, na którym przypomnieliśmy o zasadach głosowania. Na poszczególnych lekcjach, każdy kto zgłosił chęć wyborów mógł wyjść i zagłosować / nauczyciel wypuszczał z lekcji następną osobę wtedy jak poprzednia wróciła do klasy/. Na przerwach głosowali pracownicy jak i też chętni uczniowie – a tak w rzeczywistości uczniowie woleli głosować na lekcjach J
VI.             W komisji wyborczej znalazła się cała nasza grupa i poprosiliśmy o pomoc jeszcze jedną koleżankę -  Asię. Wybraliśmy również obserwatora, a był nim nasz kolega Maciek  - który tę funkcję u nas ,,wyżebrał” J.
VII.           Wybory przebiegły bez zakłóceń. Po wyborach przeliczyliśmy głosy, zapisaliśmy wyniki i ogłosiliśmy je na szkolnej tablicy, stronie internetowej oraz na platformie Młodzi Głosują.  Nasza opiekunka wypełniła ankietę ewaluacyjną.
VIII.       W wyborach uczestniczyło 90% uprawnionych do głosowania – uważamy to za duży sukces, bo przecież nikogo do tych wyborów nie zmuszaliśmy.
IX.             Dla porównania wywieliśmy w szkole  również  wyniki  młodzieży z całej Polski –  stwierdzamy, że są takie jak w naszej szkole.
X.                Jesteśmy uczniami klasy III gimnazjum, więc w następnej takiej akcji w tej szkole nie będziemy już uczestniczyć , ale może młodsi będą ja kontynuować. A my? – zgodnie stwierdziliśmy, że chętnie będziemy ją kontynuować w szkole średniej.
XI.             Wypełniliśmy listę kontrolną po wyborach i czekamy na zaświadczenia.
XII.          A teraz właśnie umieszczamy relację na platformie.
 
Pozdrawiamy gimnazjaliści ze Złotej 

Galeria zdjęć

Informacja zwrotna

Bardzo cieszymy się, że byliście z nami w programie nawet jeśli znaleźliście się w nim przez przypadek!

Według nas Wasz lokal też wyglądał fanatastycznie :) Przy następnych wyborach postarajcie się organizować głosowania raczej na przerwach (wtedy zachowujecie tajność - jeśli uczniowie wychodzili z lekcji i wracali to klasa wiedziała kto zagłosował, a kto nie. Kiedy przychodzi się do lokalu na przerwach, frekwencja może być minimalnie niższa ale głosowanie będzie za to w 100 % tajne). 

Dziękujemy Wam za obszerną relację, widać, że dużo się napracowaliście. Zorganizowanie apelu zaraz przed głosowaniem to także bardzo dobry pomysł dla uczniów, którzy mogli zapomnieć, że dziś głosowanie :) 

Komentarze